PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 w Ostrowcu Swietokrzyskim

Dziesiątka w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Informatycznego

Ocena 0/5

Uczniowie klasy 8b ????Zuzanna Wasek oraz ????Patryk Kaczmarzyk zakwalifikowali się do II etapu w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Informatycznego InstaLogik ???? Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z uczniami z całej Polski https://instalogik.pl/ InstaKod

 

W I etapie sklasyfikowano 8905 osób z 1197 szkół. Do II etapu zakwalifikowano 5006 osób. InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera.

 

Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. InstaLogik adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

 

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności